Kees Bastmeijer is hoogleraar Arctische en Antarctische Studiën aan de Rijksuniversiteit Groningen en natuurfotograaf. Hij zet zich met kennis en kunst in voor de bescherming van natuur.
Kees neemt ons graag mee naar afgelegen sneeuw- en ijsgebieden en de dieren die daar leven. Als hoogleraar legt hij je uit hoe de noordpool- en zuidpoolgebieden worden beheerd en welke rol Nederland daarbij speelt. Als adviseur is hij bij dit beheer nauw betrokken. Vervolgens deelt hij met ons zijn visie op fotografie aan de hand van een selectie foto’s die hij in onder meer Groenland, IJsland, Spitsbergen, Zweden en Japan maakte.

Zijn fotografie onder de titel ‘Frames for Nature’ vormt naast zijn academische werk een parallel spoor om bij te dragen aan natuurbescherming. Kees streeft naar sterke compositie, schoonheid en rust, waarbij het vaak niet duidelijk is of het werk een schilderij, tekening of foto betreft (Instagram: @framesfornature). Hij wil zijn werken laten functioneren als een kader, een frame, om door waar te nemen: om de natuur te waarderen én om stil te staan bij de vraag hoe wij ons tot die natuur verhouden. Hij hoopt dat zijn werk zo kan bijdragen aan een positieve mens-natuur-relatie en een betere bescherming van de natuur.
Het fotografiecafé is interactief, je kunt dus zeker ook vragen stellen aan de gastspreker over gebruikte techniek, tips & tricks, etc.!
Ticketprijs: € 7,- inclusief fee/transactiekosten
Profiteer van extra voordeel en kies voor een abonnement! Je betaalt dan voor 4 x fotografiecafé de speciale prijs van € 24,- in plaats van € 28,-!
Klik HIER om dit te bestellen!